Laikas yra tai, ką rodo laikrodis.GENS UNA SUMUS

Šachmatai nepanašūs į tikrą gyvenimą... šachmatai turi taisykles!

Skelbimai

Bal 28, 2017

Apdovanoti geriausi rajono šachmatininkai


Pirmą kartą Vilkaviškio šachmatų klubas „Širvinta“ apdovanojo geriausius jaunuosius rajono šachmatininkus. Išskirtiniai diplomai įteikti dešimčiai sportininkų.

 

Įrašė: Audrius

 

Palaiko jaunimą

Idėja pagerbti jaunuosius šachmatininkus kilo „Širvintos“ klubo nariui Audriui Balandai. Būtent jis ir sugalvojo kriterijus, pagal kuriuos reitingo taškus gavo 28 rajono sportininkai. Dešimčiai iš jų įteikti atminimo diplomai. Jie atiteko praėjusiais metais geriausius rezultatus įvairiose varžybose demonstravusiems rajono vaikams.

Pačių jauniausiųjų, aštuonmečių, vaikų grupėje tarp mergaičių niekas neprilygo Liepai Čibirkaitei, o tarp berniukų – Titui Grygelaičiui. Dešimtmečių amžiaus grupėje geriausiai pasirodė Gytė Čibirkaitė ir Martynas Paškauskas, o dvylikamečių – Viktorija Ulevičiūtė bei Aistis Jaškūnas. Keturiolikos metų amžiaus grupėje buvo apdovanoti Augustė Jaškūnaitė ir Povilas Dadurka. Pripažinimo taip pat sulaukė šešiolikmetis Paulius Ulevičius bei dvejais metais vyresnis Albertas Janulaitis.

Geriausi jaunieji šachmatininkai apdovanoti ne tik diplomais, bet ir buvo pakviesti sužaisti boulingą bei biliardą. Iškilmingame renginyje taip pat apdovanoti ir dar keli jaunieji rajono šachmatininkai. Lietuvos čempionate dalyvavę Albertas Janulaitis, Povilas Dadurka, Augustė Jaškūnaitė bei Benas Laskevičius gavo tai patvirtinančius sertifikatus.

„Klubas „Širvinta“ įvairiais būdais skatina vaikus sėsti prie šachmatų lentų. Ši geriausiųjų apdovanojimo šventė buvo surengta iš klubo surinktų 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio lėšų. Mums ši parama – labai svarbi. Stipriausius rajono šachmatininkus taip pat remiame ir tuomet, kai jie vyksta į Lietuvos čempionatus“, – pasakojo „Širvintos“ klubo narė Dalia Jaškūnienė.Puikus pasirodymas

Nors jaunieji sportininkai buvo apdovanoti už praėjusių metų rezultatus, šiemetiniai pasiekimai taip pat džiugina. Žaidžiančių šachmatais vaikų rajone padaugėjo, tad ateityje didės ir konkurencija.

Ypač mūsų rajono atstovai džiaugiasi šiais metais pasiektais rezultatais Lietuvos šachmatų lygoje. Tai pačios aukščiausios pagal reitingą šalyje vykstančios varžybos, per kurias vykdoma ir atranka į komandines Europos klubų pirmenybes.

Šiemet Lietuvos šachmatų lygoje varžėsi 20 komandų, tarp kurių po ilgos pertraukos buvo ir jungtinė klubo „Širvinta“ bei rajono sporto mokyklos ekipa. Mūsiškiams prieš prasidedant kovoms buvo suteikta keturiolikta reitingo vieta, tačiau jie sugebėjo finišuoti dviem laipteliais aukščiau – užėmė aukštą 12 vietą.

„Manau, pasirodėme tikrai puikiai. Įveikėme Marijampolės žaidimų sporto mokyklos, Klaipėdos antrąją bei Lietuvos šachmatų mokyklos komandas. Lygiosiomis sužaidėme su pirmąja Klaipėdos ekipa. Šiose varžybose daugumai klubų atstovauja net didmeistriai iš užsienio, tad mums tai buvo puiki patirtis, kurios nelabai kur kitur galime įgyti. Mūsų komandai atstovavo ne vien suaugusieji, bet ir jaunimas, kuris tikrai nenuvylė. Komandos lyderiai buvo Albertas Janulaitis, surinkęs 5,5 tšk., bei Povilas Dadurka, finišavęs su 5 tšk. Povilas savo tarptautinį FIDE reitingą pakėlė net 68 pozicijomis, o Albertas – 22. Tai išties aukšti pasiekimai. Verta paminėti ir kitus jaunuosius sportininkus, kurie atstovavo mūsų komandai. Tai – Areta bei Augustė Jaškūnaitės bei Paulius Ulevičius“, – vardijo jaunųjų vilkaviškiečių treneris bei „Širvintos“ klubo narys Rolandas Martinkus.

Vilkaviškyje bei Marijampolėje dirbantis specialistas išreiškė viltį, jog kitais metais pavyks suburti jungtinę Sūduvos komandą ir su ja dalyvauti Lietuvos šachmatų lygoje.

Vilkaviškio šachmatų klubas „Širvinta“ šį šeštadienį, 11 val., kviečia visus jaunuosius šachmatininkus į tradicinį turnyrą „Suvalkijos pavasaris 2017“.

Varžybos vyks Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje. Tradiciškai bus kovojama dviejose amžiaus grupėse. A turnyre dalyvaus 2002–2005 m. gimę berniukai ir mergaitės, o B turnyre – gimę 2006 m. bei jaunesni vaikai. Varžybose bus skaičiuojamas tarptautinis FIDE reitingas.

Andrius Grygelitis

Naujienos

Grd 16, 2017
Įrašė: Audrius

Alvito pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos šachmatų mokyklos Vilkaviškio rajono antrokų varžybos.

 

 

Puslapis 1 iš 3  > >>

Lap 30, 2017
Įrašė: Audrius

Populiarinant šachmatų žaidimą ir siekiant išaiškinti geriausius rajono savivaldybės šachmatininkus, Vilkaviškyje vyko atviros standartinių šachmatų pirmenybės rajono mero taurei laimėti.

 

Puslapis 1 iš 3  > >>

Lap 6, 2017
Įrašė: Audrius

Šių metų Europos moterų greitųjų ir žaibo šachmatų čempionate Monake dalyvavo Dalia Jaškūnienė, Areta ir Augustė Jaškūnaitės.

 

Puslapis 1 iš 3  > >>

Rgp 20, 2017
Įrašė: Audrius

Vilkaviškio šachmatininkai žaidimo lentų nepamiršta ir vasarą. Liepos pradžioje šio sporto mėgėjai draugiškai susikovė Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ organizuotoje šachmatų stovykloje, o liepos 20 d. Šachmatų dienos paminėti žaidimo entuziastai susitiko J. Basanavičiaus aikštėje.

Puslapis 1 iš 3  > >>