Dienos užduotys.

GENS UNA SUMUSDidžiausias ginklas šachmatuose turėti sekantį ėjimą!

Archyvas

Lap 26, 2020

Prie šachmatų lentų varžosi ir mėgėjai, ir patyrę profesionalai


Koronavirusas griauna daugelio sportininkų planus. Tarp jų – ir šachmatininkų. Pastarieji nuo įprasto žaidimo jau perėjo prie nuotolinių kovų internete.

 

 

Įrašė: Dalia

Iš visos Lietuvos

Dar iki antrojo karantino pradžios mūsų rajono šachmatininkai spėjo sudalyvauti keleriose varžybose. Į Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ surengtą tradicinį vaikų turnyrą „Auksaspalvis ruduo“ susirinko 48 dalyviai iš visos Lietuvos. Šios varžybos vyko Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre (VJC). Tarp nugalėtojų pateko sportininkai ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš Jurbarko, Šiaulių, Kauno bei Marijampolės.

Geriausiai iš mūsiškių sekėsi aštuoniolikmečių grupėje triumfavusiems Martynui Ignatavičiui bei Augustei Jaškūnaitei, tarp keturiolikmečių lygių neturėjusiai Austėjai Murauskaitei bei dešimtmečių grupėje nugalėtoja tapusiai Augustei Ovčinikovai.

Mažiau nei pirmą kartą

Vilkaviškio VJC įvyko ir dar vienos varžybos. Šįkart jos buvo kitokios nei įprastai. Į greitųjų šachmatų turnyrą buvo kviečiami visi vilkaviškiečiai, kurie galbūt žaidžia tik prie kompiuterio namuose arba žaidė vaikystėje, tačiau dabar to nedaro. Net ir varžybos buvo pavadintos „Supermėgėjų“ vardu.

Dar pavasarį surengtas pirmas tokio pobūdžio turnyras sulaukė neįtikėtinos sėkmės. Tąkart jame ryžosi dalyvauti net 20 mėgėjų. Deja, šįkart dalyvių skaičius buvo gerokai mažesnis – vos 8.

Šį sykį geriausiai sekėsi pirmąją vietą iškovojusiam Gintautui Striokui, sidabro medaliu pasipuošusiam Sauliui Čepuliui bei bronzą pelniusiam Algirdui Aušiūrai. Buvo apdovanojami ir papildomose kategorijose besivaržę dalyviai. Vyresnių nei 50 metų amžiaus grupėje nugalėtojais tapo G. Striokas bei Laima Kazlienė.

„Neabejojame, kad sulaukti daugiau dalyvių sutrukdė koronaviruso baimė. Dėl tos pačios priežasties nukentėjo ir kai kurie kiti mūsų turnyrai“, – sakė Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ pirmininkė Dalia Jaškūnienė.

Nugalėjo svečiai

Vilkaviškio VJC patalpose vykusiose atvirosiose rajono savivaldybės greitųjų šachmatų pirmenybėse dalyvavo 31 šios sporto šakos mėgėjas. Tiesa, užsiregistravusiųjų buvo gerokai daugiau. Šįkart sėkmė lydėjo svečius. Absoliučiu turnyro nugalėtoju tapo jaunųjų vilkaviškiečių treneris marijampolietis Rolandas Martinkus. Antrąją vietą iškovojo Gustas Morkūnas iš Kėdainių, o trečiąją – kaunietis Danas Domanaitis. Papildomose kategorijose nugalėtojais taip pat tapo svečiai iš kitų Lietuvos miestų.

Šiame turnyre apdovanoti ir geriausiai pasirodę mūsų rajono atstovai. Absoliučioje vilkaviškiečių įskaitoje nepralenkiamas buvo Aistis Jaškūnas, antrąją vietą užėmė Stasys Kružinauskas, trečiąją – Gintautas Kalvaitis.

Papildomose vilkaviškiečių kategorijose nugalėtojais tapo A. Ovčinikova, Deimantas Bagdzevičius, Žygimantas Narušis, Austėja Murauskaitė, Laura Maurutytė, Deividas Ivanauskas, Tautvydas Narušis bei Gintaras Mickevičius. Įdomu tai, kad dar pavasarį G. Mickevičius varžėsi „Supermėgėjų“ turnyre ir tapo jo nugalėtoju.

Sėkmė internete

Šalyje paskelbus antrąjį karantiną dalis šachmatininkams skirtų varžybų persikėlė į internetą. Vieną iš tokių turnyrų ryžosi organizuoti Ukmergės šachmatų klubas „Juodasis rikis“. Jame savo jėgas išbandė ir keli mūsų rajono atstovai: A. Ovčinikova, L. Maurutytė, D. Bagdzevičius, A. Jaškūnaitė bei S. Kružinauskas. Turnyre kovojo ir vilkaviškiečių treneris R. Martinkus.

Geriausiai iš mūsiškių pasirodė A. Ovčinikova, pelniusi trečiąsias vietas mergaičių iki 12 metų grupėse žaibo ir vaikų greitųjų šachmatų turnyruose. S. Kružinauskas taip pat iškovojo bronzos medalį greitųjų šachmatų turnyre vyresnių nei 60 metų amžiaus dalyvių kategorijoje.

Teko keisti planus

Koronavirusas šachmatininkus ne tik perkėlė nuo įprastų lentų prie esančių internete. Pandemija griauna ir kitus šios sporto šakos atstovų planus. Pavyzdžiui, šiuo metu nebevyksta jau įsibėgėti spėjęs Vilkaviškio didžiojo prizo serijos turnyras „Dipris“. Iki šiol 10 dalyvių įprastai vakarais rinkdavosi ir žaisdavo standartinių šachmatų partijas. Jau buvo sužaisti septyni ratai.

„Jei karantinas bus dar kartą pratęstas, neturėsime kitos išeities, kaip tik skelbti tuos nugalėtojus, kurie pirmauja po 7 ratų. Šiuo metu lyderio poziciją užima Gintautas Kalvaitis, antroje vietoje žengia Ovidijus Vyšniauskas, o trečias – Martynas Ignatavičius“, – pasakojo D. Jaškūnienė.

Neaiškus ir tradiciškai aštuonis geriausius rajono šachmatininkus sukviečiančio turnyro „Čempionų karūna“ likimas. Nors jo dalyviai, kituose turnyruose rinkdami įskaitinius taškus, jau yra aiškūs, tačiau kokiu būdu jie tarpusavyje išrinks geriausią sportininką, vis dar lieka nežinioje. Neatmetama galimybė turnyrą surengti internete.

„Šiais metais mūsų klubas mini 25 metų sukaktį. Buvome suplanavę ir šventę, kurią, deja, teko atšaukti. Visgi šios progos neliksime nepaminėję. Planuojame Vilkaviškio kalėdinių eglučių puošimo konkursui pristatyti savo jubiliejinį medelį“, – atskleidė „Širvintos“ klubo pirmininkė.

 

Andrius GRYGELAITIS