Dienos užduotys.

GENS UNA SUMUSDidžiausias ginklas šachmatuose turėti sekantį ėjimą.

Skelbimai

Rgs 7, 2019

Tarsi sesės: pradinukės ir konkuruoja, ir motyvuoja viena kitą


Vos prieš kelias savaites Vilkaviškio pradinėje mokykloje antrą klasę baigusias Augustę Ovčinikovą ir Laurą Maurutytę nesunkiai galima palaikyti sesėmis. Jos abi mokosi nepriekaištingai, abi yra aktyvios bei sportiškos, abiejų pomėgiai panašūs.

Įrašė: Dalia

Motyvuoja kitus

Mergaičių mokytoja Valdonė Drangauskienė į jas dėmesį atkreipė nuo pat pirmų dienų mokykloje. Nors, kaip pati pedagogė teigė, ugdomoje klasėje netrūksta itin gabių ir atsakingų vaikų, tačiau tiek Augustė, tiek Laura išsiskiria iš kitų. Jos nuo pat pradžių pasižymėjo aktyvumu, draugiškumu, pagalba silpniau besimokantiems vaikams, puikiais rezultatais visose srityse, kurių tik imasi.

O mergaitėms veiklos netrūksta. Jos abi lanko gabių vaikų ugdymo, šokių, informatikos, sporto būrelius. Negana to, Augustė dar yra ir klasės seniūnė, o Laura jai padeda.

„Jos yra tarsi mažos mokytojos, visada padeda silpniau besimokantiems vaikams, paaiškina, kaip išspręsti vieną ar kitą uždavinį, kaip taisyklingai parašyti žodžius“, – šypsojosi V. Drangauskienė.

Abiem mergaitėms puikiai sekasi visi dalykai, tačiau labiausiai patinka matematika. Augustė praėjusiais metais konkurse „Kengūra“ net buvo užėmusi pirmą vietą rajone, o šiemet liko trečia. Šiais metais rajoniniame pasakų kūrimo konkurse ji užėmė antrą vietą.

Abi pradinukės prisipažino prie mokslų daug laiko nepraleidžiančios, nes kol kas ir taip viskas eina kaip per sviestą. Nepaisant to, turėdamos laisvo laiko abi mergaitės mėgsta skaityti iš bibliotekos parsineštas knygas. Jei kokią įdomią knygą perskaito viena, būtinai rekomenduoja perskaityti ir draugei. Ir ne tik: tiek Laura, tiek Augustė savo perskaitytas knygas pristato klasės draugams, juos taip pat ragina skaityti.

Kartu su tėveliais

Nors abi mergaitės gabios daugelyje sričių, tačiau daugiausiai laimėjimų jos yra iškovojusios prie šachmatų lentos.

Treniruotes abi pradėjo lankyti būdamos ketverių metų, kai dar ėjo į Vilkaviškio vaikų lopšelį-darželį „Eglutė“. Nuo tada iki dabar jas ugdo treneris Rolandas Martinkus.

O žaisti šachmatais pradinukėms sekasi išties gerai. Abi jaunosios sportininkės yra paskaičiavusios, kad savo trofėjų lentynoje turi maždaug po 30 medalių ir po 10 taurių.

Smagiausiais savo laimėjimais jos įvardijo neseniai Lietuvos čempionatuose Dubingiuose iškovotas prizines vietas. Augustė šalies šachmatų žaibo čempionate iškovojo trečią vietą, o Laura tokiu pat apdovanojimu džiaugėsi respublikinėse greitųjų šachmatų varžybose.

„Su Laura šachmatais dažnai sužaidžiame tarpusavyje. Laimi tai viena, tai kita. Kartą Marijampolėje vykusiose varžybose specialiai sužaidėme lygiosiomis. Aplinkiniams vaidinome, kad net nepažįstame viena kitos“, – pasakojo A. Ovčinikova.

Augustė Ovčinikova teigė, kad šachmatais žaisti labiausiai smagu dėl nuolatinių išvykų į dar nelankytus šalies bei užsienio miestus. Mergaitės jau viešėjo Latvijos sostinėje Rygoje, Lenkijos Punsko srityje, daugelyje Lietuvos vietovių.

Varžybose jos dalyvauja kone kiekvieną savaitę. Kaip tik šiomis dienomis Laura ir Augustė vieši Palangoje, kur vyksta ne tik jaunųjų rajono šachmatininkų stovykla, bet ir tarptautinės varžybos „Baltijos taurė 2019“.

„Man labai patinka žaisti šachmatais. Klasėje turime lentą su didžiulėmis figūromis, tad dažnai pamokome ir klasės draugus, kaip žaisti šį žaidimą. Aišku, jiems kol kas sunkiau sekasi. Kartais patinka žaisti ir su suaugusiaisiais. O smagiausia būna juos nugalėti“, – šypsojosi L. Maurutytė.

Nuo Lauros nedaug atsilieka ir jos mama. Ji taip pat jau dalyvavo Lietuvos greitųjų šachmatų čempionate.

„Abi mergaitės taip pat yra aktyvios orientacininkės. Šiemet dalyvavome projekte „Jei teisingai mąstau ir sportuoju, sveiką gyvenseną laiduoju“. Tai – bėgiojančių šachmatininkų sportas. Tiek Augustė, tiek Laura pasirodė puikiai ir užėmė prizines vietas. Kartu su jomis orientacinėse varžybose dalyvavo ir jų tėveliai“, – pasakojo pradinukių treneris R. Martinkus.

Abi mergaitės tikino nesančios konkurentės, priešingai, labai geros draugės. Be to, jos abi stengiasi lygiuotis viena į kitą, motyvuoja viena kitą dar labiau tobulėti bet kurioje srityje.

 

Andrius Grygelaitis

Straipsniai

Grd 31, 2019
Įrašė: Dalia

Šių metų spalio - gruodžio mėnesiais šešiose Vilkaviškio rajono savivaldybės švietimo įstaigose vyko vaikų greitųjų šachmatų pirmenybės.

 

 

Puslapis 1 iš 4  > >>

Grd 22, 2019
Įrašė: Dalia

Š. m. lapkričio - gruodžio mėnesį vyko komandinės šachmatų varžybos - Sūduvos šachmatų lyga. Jose dalyvavo 10 komandų iš Marijampolės, Vilkaviškio, Kauno, Vilniaus, Kazlų Rūdos, Birštono.

 

 

Puslapis 1 iš 4  > >>

Grd 11, 2019
Įrašė: Dalia

Lapkričio 17 dieną anglų kalbos klasėje "Požiūrio taškas" vyko geriausiai įskaitiniuose klubo šachmatų turnyruose sužaidusių vilkaviškiečių finalinės kovos.

 

 

Puslapis 1 iš 4  > >>

Lap 18, 2019
Įrašė: Dalia

Vilkaviškyje susirinkę šachmatų entuziastai iš visos Lietuvos tobulino įgūdžius žaisdami standartinių šachmatų laiko kontrole (60 min + 30 s už padarytą ėjimą) bei siekė svarbiausio prizo – Mero taurės.

 

Puslapis 1 iš 4  > >>