Dienos užduotys.

GENS UNA SUMUSDidžiausias ginklas šachmatuose turėti sekantį ėjimą.

Skelbimai

Rgp 21, 2019

Šachmatininkų vasaros stovykla vyko ne tik prie šachmatų lentų


Šachmatų klubas „Širvinta“ organizavo tradicinę šachmatininkų vasaros stovyklą, skirtą ne tik žaidėjams. Stovykloje buvo laukiami šio sporto entuziastai su šeimomis, tad ir programa buvo ne vien „sausa“ teorija.

 

Įrašė: Audrius

Vos tik stovyklautojai įsirengė palapines ir pasigrožėjo sodyba, jų laukė pirmoji rungtis „Estafetė 100“. Prasidėjus komandų registracijai (1 suaugęs ir 1 vaikas), dideliu aktyvumu pasižymėjo mažieji: patys susiradę sau porininką, skubėjo registruotis. Vienam tėveliui teko paplušėti dviejose komandose.

Bėgimo su kojūkais suaugusiesiems ir ėjimo ant pririštų kaladžių jauniesiems rungtyje geriausiai pasirodė Gytė Čibirkaitė su savo tėčiu Gintaru. Svarbiausia, kad estafetė praėjo be traumų.Atsipūtus prie vaišių stalo, stovyklautojų laukė individuali užduotis: reikėjo ant didžiųjų šachmatų sustatyti Fišerio šachmatų pradinę poziciją. Ši užduotis visiems leido pademonstruoti savo atminties galimybes. Kai kurie tėveliai, aktyviai sekę savo atžalų pozicijas, atėjus jų eilei, išrikiavo vaikų, o ne savo pozicijas. Šią rungtį laimėjo greičiu pasižymėjęs moksleivis Martynas Ignatavičius.Trečioji užduotis taip pat nenuvylė originalumo mėgėjų. Čia trijų aktorių komanda – tėtis, mama ir vaikas – turėjo kiniškomis lazdelėmis išgraibyti pėstininkų figūras iš stiklainių. Tėtis – tris figūrėles, mama – dvi, o vaikas – vieną. Rungtį laimėjo didžiausią sušių mėgėjų „koncentraciją“ turinti komanda – Aistis ir Areta Jaškūnai bei Deimantas Bagdzevičius. Jie užtruko mažiau nei minutę.Kitoje rungtyje progą pademonstruoti savo gebėjimus gavo šachmatininkai – ant stalo jau laukė „švediški šachmatai“. Šioje rungtyje figūros niekaip nesibaigia. Baltieji nukerta figūrą ir ją atiduoda juodaisiais žaidžiančiam komandos nariui, kuris savo ruožtu gali daryti ėjimą ar ją užsidėti ant lentos. Šią pasaką be galo laimėjo Gintaras ir Liepa Čibirkai.Paskutinė nešachmatinė rungtis buvo vadinamasis tinklometis. Pataikydamas į tam tikrą tinklinio aikštelės kvadratą pelnai taškus. Pirmajame etape taškų maksimumą surinko ne tik suaugę vyrai, bet ir jaunosios Austėja Murauskaitė, Laura Maurutytė ir Gytė Čibirkaitė. Po įnirtingos kovos, vis didėjant metimo atstumui, nugalėtoju tapo G. Čibirka. Kiekviename iš 9 kvadratų taikliosios akies laukė „Coca-Colos“ buteliukas. Nepaisant didelio kiekio metimų, tik vienas jų buvo laimingas.Kol teisėjai skaičiavo rezultatus, kiekvienas dalyvis naudojosi sodybos ir gero oro privalumais. Vakare atlikome nugalėtojų lauktą ritualą – apdovanojimus ir sugiedojome „Tautišką giesmę“.

O kokia stovykla be vakaro programos! Vakarienei – dešrelės, desertui – zefyrai ir pirtis! Vidurnaktį „Laimės žiburys“ netikėtai apšvietė daugelį šachmatininkų. Jaunieji, pakerėti prizų – dekoratyvinių jūros švyturių, nepabūgo vėlyvo meto, kad tik galėtų žaibo turnyre iškovoti nestandartinį prizą. Šį kartą laimė nusišypsojo man, Stasiui Kružinauskui ir Augustei Ovčinikovai.

Antrąją dieną stovyklautojai neskubėdami aptarė vakarykščius įspūdžius ir aktyviai bei smagiai praleidę laisvalaikį išvyko namo.


Augustė JAŠKŪNAITĖ
Stovyklos dalyvė

 

Straipsniai

Spa 17, 2019
Įrašė: Dalia

Spalio 5 dieną vyko Fišerio šachmatų (CHESS960) turnyras, skirtas UAB „Art Glacio" taurei laimėti. Miesto centre, buvusio restono „Erdvė" patalpose, susirinko nemažas būrys šio žaidimo mėgėjų.

 

Puslapis 1 iš 3  > >>

Spa 4, 2019
Įrašė: Dalia

Gražų rudens savaitgalį Vilkaviškio ir kitų rajonų šachmatininkai susirinko į varžybas Vilkaviškio kultūros centre.

 

 

Puslapis 1 iš 3  > >>

Rgs 7, 2019
Įrašė: Dalia

Vos prieš kelias savaites Vilkaviškio pradinėje mokykloje antrą klasę baigusias Augustę Ovčinikovą ir Laurą Maurutytę nesunkiai galima palaikyti sesėmis. Jos abi mokosi nepriekaištingai, abi yra aktyvios bei sportiškos, abiejų pomėgiai panašūs.

Puslapis 1 iš 3  > >>

Rgp 21, 2019
Įrašė: Audrius

Šachmatų klubas „Širvinta“ organizavo tradicinę šachmatininkų vasaros stovyklą, skirtą ne tik žaidėjams. Stovykloje buvo laukiami šio sporto entuziastai su šeimomis, tad ir programa buvo ne vien „sausa“ teorija.

 

Puslapis 1 iš 3  > >>