Laikas yra tai, ką rodo laikrodis.GENS UNA SUMUSBlogų ėjimų lentoje daug, laukia kada bus padaryti.

Skelbimai

Lie 16, 2018

Šachmatininkai maudėsi jūroje ir ieškojo lobių


Jaunieji Vilkaviškio rajono šachmatininkai dalyvavo stovykloje Palangoje, kur ne tik suko galvą, kaip nugalėti varžovus prie šachmatų lentų, bet ir mokėsi sveikos gyvensenos pagrindų.

 

Įrašė: Audrius

Bėgiojantys šachmatininkai

Vilkaviškio rajono sporto mokykloje Rolando Martinkaus ir Lietuvos šachmatų mokykloje Stasio Kružinausko vedamus šachmatų užsiėmimus lankantys vaikai jau antrus metus iš eilės dalyvavo stovykloje Palangoje. Į šį kurortinį Lietuvos miestą išsiruošė 20 jaunųjų sportininkų, jų tėvų bei lydinčių pedagogų.

Šių metų stovykloje buvo įgyvendinama ir viena iš Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ parengto projekto „Jei teisingai mąstau ir sportuoju – sveiką gyvenseną laiduoju“ dalių. Kitos dalys – kartu su Marijampolės orientavimosi sporto klubu „Javonis“ organizuojamos orientavimosi varžybos „Labirintas“.

„Orientacininkai – bėgiojantys šachmatininkai. Jie turi ir greitai mąstyti, ir greitai judėti. Iš viso esame numatę keturiolika orientavimosi varžybų etapų. Septyni jau įvyko pavasarį, likusius planuojame surengti rudenį“, – pasakojo vilkaviškiečių treneris R. Martinkus.

Orientacinėse varžybose kartu su mūsų rajono atstovais dalyvauja sportininkai iš viso Pietų Lietuvos regiono – Alytaus, Marijampolės, netgi Kauno. Po jau įvykusių septynių orientavimosi sporto varžybų etapų dešimtmečių vaikų grupėje tarp 59 dalyvių pirmauja vilkaviškietis Jokūbas Čėpla. Nuo jo nedaug atsilieka dar keli mūsiškiai: broliai Joris ir Jokūbas Bindokai bei Tadas Mockevičius. Šio amžiaus grupėje tarp 29 mergaičių pirmauja mūsų kraštietės Laura Maurutytė bei Augustė Ovčinikova. Kartu su vaikais orientavimosi varžybose dalyvauja ir suaugusieji. Iš kraštiečių geriausiai sekasi Editai Maurutienei, kuri tarp moterų kol kas yra antra.

Pramogos – ne tik prie šachmatų lentų

Per Palangoje vykusią stovyklą jaunieji šachmatininkai ir juos lydintys asmenys turėjo galimybę paklausyti Alekso Patapavičiaus paskaitos apie sveiko gyvenimo principus, patys gaminti sveikus pusryčius bei vakarienę, kas rytą prie jūros daryti mankštą, maudytis šaltame vandenyje.

Po rytinių procedūrų vaikų laukdavo penkioliktojo tarptautinio šachmatų festivalio „Baltijos taurė 2018“ varžybos.Nors prizinių vietų užimti ir nepavyko, mūsiškiai pasirodė visai neblogai. Geriausiai iš vilkaviškiečių sekėsi Titui Grygelaičiui, kuris dvylikamečių vaikų grupėje surinko 4,5 taško iš 9 galimų. Nuo jo nedaug atsiliko Deimantas Bagdzevičius bei Laura Maurutytė.

Tarp penkiolikmečių dalyvių iš mūsiškių geriausiai pasirodė Aistis Jaškūnas, Martynas Ignatavičius ir Arnas Bikauskas.

Kaip sakė treneris R. Martinkus, tikėtis iškovoti prizines vietas buvo gana naivu, nes į varžybas atvyko daugybė stiprių sportininkų net iš septynių užsienio valstybių. Kai kurie iš jų – profesionalai.

„Labai nustebino, kad po varžybų patys vaikai dar suorganizavo protmūšį, kuriame buvo pateikiami klausimai apie Palangos botanikos parką. Vieno iš vaikų tėtis Tomas Kušlevičius mums visiems surengė lobių paieškų varžybas, o mama Milda Kušlevičė buvo atsakinga už rytinį maudymąsi jūroje“, – įspūdžiais dalijosi R. Martinkus.Jis vylėsi, kad ir ateityje mūsų rajono šachmatų entuziastai turės galimybę dalyvauti panašaus pobūdžio stovyklose.

 

Andrius Grygelaitis

Straipsniai

Kov 7, 2019
Įrašė: Audrius

Šiemet tradiciškai buvo pagerbti geriausi 2018 metų jaunieji šachmatininkai.Pagal šachmatų klubo „Širvinta“ nustatytus kriterijus, reitingo taškus gavo 61 rajono sportininkas. Vienuolikai iš jų - įteiktos taurės ir atminimo diplomai. Jie atiteko praėjusiais metais geriausius rezultatus įvairiose varžybose demonstravusiems rajono vaikams.

Puslapis 1 iš 2  > >>

Vas 13, 2019
Įrašė: Audrius

Vasario 12 dieną Virbalio pagrindinėje mokykloje vyko Mokyklos šachmatų pirmenybės.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Grd 31, 2018
Įrašė: Audrius

2018-12-15 įvyko Kybartų seniūnijos greitųjų šachmatų turnyras Kybartų pasienio užkardos taurei laimėti. Kartu su Kybartų seniūnijos šachmatų mėgėjais,savo jėgas išmėgino ir pasieniečiai.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Spa 18, 2018
Įrašė: Audrius

UAB „Art Glacio“ ir Vilkaviškio rajono savivaldybės remiamos šachmatų varžybos jau tampa tradiciniu renginiu ir pritraukia vis daugiau dalyviu.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>