Laikas yra tai, ką rodo laikrodis.GENS UNA SUMUSBlogų ėjimų lentoje daug, laukia kada bus padaryti.

Skelbimai

Geg 24, 2018

Jaunuosius šachmatininkus subūrė turnyras „Suvalkijos pavasaris“


Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje įvyko jau tradiciniu tapęs respublikinis vaikų šachmatų turnyras „Suvalkijos pavasaris 2018“.

 

Įrašė: Audrius

Tai buvo šeštasis tokio pobūdžio turnyras, kurį organizavo Vilkaviškio šachmatų klubas „Širvinta“. Šiemet varžybos buvo išskirtinės, nes į svečius atvyko du jaunieji sportininkai iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities, todėl turnyras įgavo tarptautinių varžybų statusą. Iš viso jose dalyvavo 103 šachmatininkai, tarp jų 29 vilkaviškiečiai (11 mergaičių). Didžioji dalyvių dalis buvo berniukai, o mergaičių prie šachmatų lentų sėdo tik 30.

Be vilkaviškiečių, nemažai sportininkų atvyko iš Marijampolės – 24. Kiek mažesnį dalyvių skaičių į turnyrą delegavo Kaunas, Jurbarkas, Alytus, Telšiai, Šiauliai bei Vilnius.

„Šįkart pas mus atvyko daugiausiai Pietų Lietuvos atstovai, nes tuo pačiu metu vaikų turnyras vyko ir Biržuose. Jaunieji sportininkai bei jų tėveliai galėjo rinktis, kuriame turnyre jie nori dalyvauti. Verta paminėti, kad šiais metais dviejose pačių vyriausiųjų amžiaus grupėse buvo skaičiuojamas tarptautinis žaidėjų FIDE reitingo pokytis“, – pasakojo turnyro organizatorius, vilkaviškiečių treneris Rolandas Martinkus.

Jauniesiems sportininkams sėdus prie šachmatų lentų, netrūko nei džiaugsmo proveržių, nei nusivylimo ašarų. Daugelį vaikų palaikė juos atlydėję tėvai, kurie ne mažiau emocingai reagavo į savo atžalų žaidimą.

Turnyro nugalėtojai namo grįžo su taurėmis, medaliais ir diplomais. 4–6 vietas užėmę berniukai dovanų gavo puodelius. Apdovanoti ir geriausiai bendroje įskaitoje pasirodę vaikai, ir stipriausi Vilkaviškio rajono jaunieji šachmatininkai. Visiems turnyro dalyviams įteiktos vardinės rašymo priemonės.

Iš viso mūsų krašto atstovai bendroje įskaitoje iškovojo tris medalius – ir visus juos laimėjo mergaitės. Geriausiai iš mūsiškių sekėsi 2009–2010 m. gimusių žaidėjų amžiaus grupėje kovojusiai Augustei Ovčinikovai – ji bendroje įskaitoje pasipuošė sidabro medaliu. Bronzos apdovanojimus iškovojo Liepa Čibirkaitė (2007–2008 m. grupėje) bei Austėja Murauskaitė (2003–2006 m. grupėje).

Iš 2003–2006 m. gimusių vilkaviškiečių vaikinų pirmąją vietą iškovojo Martynas Ignatavičius, antrąją – Aistis Jaškūnas, trečiąją – Arnas Bikauskas. Tarp vilkaviškiečių merginų nugalėtoja tapo A. Murauskaitė, antra liko Gabrielė Valaitytė, o trečia – Urtė Pangonytė.

2007–2008 m. moksleivių grupėje iš mūsų rajono berniukų pirmas buvo Augustas Šulskis, antras – Martynas Kučiauskas, o trečias – Emilis Nacevičius. Tarp mergaičių lygių sau neturėjo L. Čibirkaitė, antrąją vietą užėmė Rugilė Murauskaitė, trečiąją – Augustė Mikelaitytė.

Iš gimusių 2009–2010 m. vilkaviškiečių geriausiai sekėsi Deimantui Bagdzevičiui. Jis aplenkė du savo kraštiečius: Gytį Saukaitį ir Džiugą Demeškevičių. Tarp rajono mergaičių šioje amžiaus grupėje sėkmė lydėjo A. Ovčinikovą, Laurą Maurutytę bei Urtę Vyšniauskaitę.

Pačių mažiausiųjų amžiaus grupėje (gim. 2011 m. ir jaunesnių) mūsiškiai sportininkai nedalyvavo.

„Tai – aukšto lygio turnyras, verčiantis tobulėti ir mūsų rajono sportininkus. Džiaugiamės, jog turime galimybę sudaryti sąlygas savo vaikams varžytis namuose. Tai – itin svarbu. Nors sakoma, kad namuose ir sienos padeda, tačiau šių metų rezultatai parodė, jog ši taisyklė galioja ne visada. Iš Vilkaviškio rajono sportininkų norėčiau išskirti Augustę Ovčinikovą, kuri sparčiai tobulėja. Būtina paminėti ir Deimantą Bagdzevičių. Jis šiemet bendroje įskaitoje užėmė aukštą ketvirtą vietą. Vis dėlto tiek jiems, tiek kitiems mūsiškiams dar tikrai yra kur tobulėti. Kita vertus, jei pirmas vietas laimėtų vien vilkaviškiečiai, svečiai čia nenorėtų daugiau atvažiuoti“, – šypsojosi R. Martinkus.

Jis vylėsi, kad ateinančiais metais į varžybas susirinks dar daugiau dalyvių, o mūsų rajono šachmatininkai dar labiau džiugins savo pasiekimais.

 

Andrius GRYGELAITIS

Straipsniai

Kov 7, 2019
Įrašė: Audrius

Šiemet tradiciškai buvo pagerbti geriausi 2018 metų jaunieji šachmatininkai.Pagal šachmatų klubo „Širvinta“ nustatytus kriterijus, reitingo taškus gavo 61 rajono sportininkas. Vienuolikai iš jų - įteiktos taurės ir atminimo diplomai. Jie atiteko praėjusiais metais geriausius rezultatus įvairiose varžybose demonstravusiems rajono vaikams.

Puslapis 1 iš 2  > >>

Vas 13, 2019
Įrašė: Audrius

Vasario 12 dieną Virbalio pagrindinėje mokykloje vyko Mokyklos šachmatų pirmenybės.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Grd 31, 2018
Įrašė: Audrius

2018-12-15 įvyko Kybartų seniūnijos greitųjų šachmatų turnyras Kybartų pasienio užkardos taurei laimėti. Kartu su Kybartų seniūnijos šachmatų mėgėjais,savo jėgas išmėgino ir pasieniečiai.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Spa 18, 2018
Įrašė: Audrius

UAB „Art Glacio“ ir Vilkaviškio rajono savivaldybės remiamos šachmatų varžybos jau tampa tradiciniu renginiu ir pritraukia vis daugiau dalyviu.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>