Laikas yra tai, ką rodo laikrodis.GENS UNA SUMUSBlogų ėjimų lentoje daug, laukia kada bus padaryti.

Skelbimai

Rgp 20, 2017

Rajono šachmatininkai vasarą leidžia aktyviai


Vilkaviškio šachmatininkai žaidimo lentų nepamiršta ir vasarą. Liepos pradžioje šio sporto mėgėjai draugiškai susikovė Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ organizuotoje šachmatų stovykloje, o liepos 20 d. Šachmatų dienos paminėti žaidimo entuziastai susitiko J. Basanavičiaus aikštėje.

Įrašė: Audrius

Vaikai moko tėvus

Tradicija tapusi stovykla šachmatų entuziastus šiemet suvedė jau 5-ąjį kartą. Nors prastas oras ir lietus dalyvių skaičių šiek tiek pamažino, susikauti prie šachmatų lentų atvyko 15 šachmatininkų. Į stovyklavietę Vištytyje atkeliavo ir žaidėjas iš Lenkijos. Tiesa, Vilkaviškio šachmatininkų ryšiai su šio sporto mėgėjais Lenkijoje itin glaudūs. Pastaruoju metu daugelyje varžybų prie vienos lentos galima pamatyti vilkaviškiečius, žaidžiančius su Lenkijos lietuviais.

Stovykla – šachmatų, tačiau pamirštos nebuvo ir kitos sporto šakos. Visi dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios kovėsi įvairiose rungtyse. Komandos jėgas išbandė krepšinio aikštelėje, žaidė futbolą, į taikinį mėtė akmenukus. Patys mažiausi stovyklautojai, dar nemokantys šachmatų taisyklių, taip pat galėjo pasijusti tikrais šachmatininkais – jie stengėsi vienas už kitą greičiau ir taisyklingiau sudėlioti žaidimo figūrėles lentoje į joms skirtas vietas.

Dalis dalyvių stovyklauti atvyko su visa šeima. Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ vadovas Stasys Kružinauskas pastebėjo, kad dažnai vaikai, pradėję lankyti šachmatų užsiėmimus, šiuo pomėgiu „užkrečia“ ir savo tėvus. Iš pradžių suaugusieji pramoksta žaisti tam, kad galėtų padėti treniruotis savo atžaloms, o vėliau prie šachmatų lentos jau kaunasi su kitų jaunųjų šachmatininkų tėvais.


Minės Šachmatų dieną

Stovyklą šachmatų klubas tikisi organizuoti ir kitą vasarą, o šiemet jo nariai nori sukurti naują tradiciją – minėti Šachmatų dieną. Šiai idėjai įgyvendinti „Širvinta“ liepos 20 d., 18 val., pačiame Vilkaviškio centre rajono šachmatų entuziastus kvies susikauti dėl Vilkaviškio seniūno taurės. Nors baiminamasi dėl nenuspėjamos ir lietaus nešykštinčios vasaros oro, varžybas norima padaryti išskirtines ir dalyvius prie šachmatų lentų susodinti po atviru dangumi.

„Norėjosi pažymėti šią dieną. Ir ne vien sužaisti kelias partijas įlindus į salę, o žaidimą parodyti viešai. Galbūt pro šalį einantys žmonės pamatys, kaip yra žaidžiama, ir patys susidomės, užsimanys išmokti“, – renginio tikslą įvardijo S. Kružinauskas.


Padeda išmaniosios technologijos

Šachmatų klubo pirmininkas pastebėjo, kad susidomėjimas šachmatais auga. Tai ypač matyti pažvelgus į jaunąją kartą. Nors Lietuvos mastu dar ne visada pavyksta pasiekti pačių geriausių rezultatų, vaikai noriai treniruojasi ir, pasak S. Kružinausko, jei tik nenustos mokytis, ateityje rajone turėsime itin gerų žaidėjų.

Šių dienų šachmatininkai turi puikias sąlygas treniruotis ir tobulėti. Jiems ypač padeda išmaniosios technologijos. Lavinti loginį mąstymą ir „šlifuoti“ žaidimo techniką galima ne tik realių treniruočių metu, bet ir žaidžiant virtualiai.

„Grįžę po tikros treniruotės šachmatininkai gali įsijungti kompiuterį ir žaisti šachmatais su žmonėmis iš viso pasaulio. Netgi, pavyzdžiui, jei naktį nesinori miego, gali internete žaisti šachmatais, nes kažkuriame pasaulio krašte bus diena, todėl nuolat rasi oponentų“, – pasakojo klubo „Širvinta“ vadovas.


Būtent tokių virtualių žaidimų metu S. Kružinauskas ir susipažino su Lenkijoje gyvenančiais lietuviais, kurie dabar nuolat atvyksta į varžybas Lietuvoje.

Šachmatai, pasak žaidėjo, padeda lavinti ne tik loginį mąstymą, bet ir kitas žmogaus savybes. Žaidžiant labai svarbu ir mandagumas, ir gebėjimas susikaupti, tinkamai reaguoti į pralaimėjimą ar pergalę.Aušrinė VAŠČĖGAITĖ

 

Straipsniai

Kov 7, 2019
Įrašė: Audrius

Šiemet tradiciškai buvo pagerbti geriausi 2018 metų jaunieji šachmatininkai.Pagal šachmatų klubo „Širvinta“ nustatytus kriterijus, reitingo taškus gavo 61 rajono sportininkas. Vienuolikai iš jų - įteiktos taurės ir atminimo diplomai. Jie atiteko praėjusiais metais geriausius rezultatus įvairiose varžybose demonstravusiems rajono vaikams.

Puslapis 1 iš 2  > >>

Vas 13, 2019
Įrašė: Audrius

Vasario 12 dieną Virbalio pagrindinėje mokykloje vyko Mokyklos šachmatų pirmenybės.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Grd 31, 2018
Įrašė: Audrius

2018-12-15 įvyko Kybartų seniūnijos greitųjų šachmatų turnyras Kybartų pasienio užkardos taurei laimėti. Kartu su Kybartų seniūnijos šachmatų mėgėjais,savo jėgas išmėgino ir pasieniečiai.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Spa 18, 2018
Įrašė: Audrius

UAB „Art Glacio“ ir Vilkaviškio rajono savivaldybės remiamos šachmatų varžybos jau tampa tradiciniu renginiu ir pritraukia vis daugiau dalyviu.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>