Didžiausias ginklas šachmatuose turėti sekantį ėjimą!

Skelbimai

Geg 13, 2016

Vilkaviškyje – šachmatininkai iš visos Lietuvos

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje įvyko jau tradiciniu tampantis respublikinis vaikų šachmatų turnyras „Suvalkijos pavasaris 2016“.

Įrašė: Audrius

Tai buvo penktasis turnyras. Be to, tai yra vienintelės varžybos, kurias Vilkaviškio šachmatų klubas „Širvinta“ organizuoja ne tik savo krašto bet ir aplinkinių rajonų jauniesiems šachmatininkams. Šiemet jose dalyvavo rekordinis sportininkų skaičius – net 157, iš jų – 39 vilkaviškiečiai. Tiek pat sportininkų atvyko iš Marijampolės. Kiek mažesnį skaičių dalyvių į turnyrą delegavo Ukmergė, Alytus, Kaunas, Šiauliai, Vilnius, Tauragė, Kazlų Rūda, Igliauka. Atvyko net svečių iš Rusijos Kaliningrado srities.

Turnyro metu „Aušros“ gimnazijos muziejaus direktorius istorijos mokytojas Valdemaras Sledžius visus supažindino su mūsų krašto istorija, parodė muziejaus eksponatus. Ypatingai savo istorijos žiniomis visus nustebino jauniausieji turnyro dalyviai darželinukai. Visi susirinkusieji turėjo galimybę apžiūrėti ir piešinių parodą, kuri parengta respublikinio projekto „Šachmatai darželyje“ metu. Šio projekto organizatoriai – Vilkaviškio lopšelis-darželis „Buratinas“.

Jauniesiems sportininkams sėdus prie šachmatų lentų, netrūko nei džiaugsmo proveržių, nei nusivylimų ašarų. Daugelį vaikų palaikė juos atlydėję tėvai, kurie ne mažiau emocingai reagavo į savo atžalų žaidimą.

Turnyro nugalėtojai namo grįžo su taurėmis, medaliais ir diplomais. Apdovanoti ir geriausiai bendroje įskaitoje pasirodę vaikai, ir stipriausi Vilkaviškio rajono jaunieji šachmatininkai. Visiems jauniausiems turnyro dalyviams įteikti atminimo diplomai, saldžiosios dovanėlės.

Iš viso mūsų krašto atstovai bendroje įskaitoje iškovojo tris medalius – du sidabro ir vieną bronzos.

Gimusių 2009 m. ir jaunesnių amžiaus grupėje tarp prizininkų bendroje įskaitoje mūsiškiai nepateko. Tarp vilkaviškiečių berniukų pirmąją vietą iškovojo Dominykas Kareiva, antrąją – Joris Bindokas, o trečiąją – Adas Kušlevičius. Tarp mergaičių nugalėtoja tapo Berenika Bakšaitė.

Gimusių 2007–2008 m. grupėje puikiai pasirodė Liepa Čibirkaitė, kuri bendroje įskaitoje iškovojo antrąją vietą. Tarp vilkaviškiečių sportininkių jai nebuvo lygių. Antrąją vietą tarp mūsų krašto mergaičių užėmė Augustė Mikelaitytė.

Tarp vilkaviškiečių berniukų šioje amžiaus grupėje sėkmingiausiai pasirodė pirmas tris vietas užėmę Karolis Šukaitis, Justas Kružinauskas ir Matas Radzevičius.

Iš gimusių 2005-2006 m. vilkaviškiečių geriausiai sekėsi Aisčiui Jaškūnui. Jis aplenkė du savo kraštiečius Emilį Rakauską bei Enriką Lekešį. Tarp rajono mergaičių šioje amžiaus grupėje sėkmė lydėjo Gytę Čibirkaitę, Urtę Pangonytę bei Viktoriją Ulevičiūtę.

Pačių vyriausiųjų amžiaus grupėje (gim. 2001-2003) puikiai pasirodė dvi kraštietės: Augustė Jaškūnaitė bendroje įskaitoje iškovojo antrąją vietą, o Austėja Strakalaitė liko trečia. Abi merginos nugalėjo ir tarp vilkaviškiečių. Šioje kategorijoje trečia liko Viltė Šerpenskaitė. Iš mūsiškių berniukų lygių nebuvo Rokui Paužai, Pauliui Ulevičiui bei Laurynui Mickevičiui.

Specialiais prizais apdovanoti ir dar keli mūsų rajono sportininkai. Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Rolandas Lipinas apdovanojo geriausią rajono šachmatininką Roką Paužą. Dovanėlės įteiktos ir jauniausiems turnyro dalyviams vilkaviškiečiams Joriui Bindokui bei Berenikai Bakšaitei.

„Turnyro lygis – gana aukštas. Susidomėjimas šiomis varžybomis taip pat kasmet kyla. Čia susirenka daugybė sportininkų iš įvairių šalies miestų, o tai rodo, kad turnyrą visi žino, jo laukia. Šiemet pačių vyriausiųjų amžiaus grupėje buvo skaičiuojamas tarptautinis žaidėjų FIDE reitingo pokytis, o tai jauniesiems sportininkams – labai svarbu“, – sakė turnyro organizatorius, jaunųjų vilkaviškiečių treneris Rolandas Martinkus.

Jis vylėsi, kad ateinančiais metais į varžybas susirinks dar daugiau dalyvių, o mūsų rajono šachmatininkai dar labiau džiugins savo pasiekimais.