Didžiausias ginklas šachmatuose turėti sekantį ėjimą!

Skelbimai

Bal 30, 2015

Jaunųjų šachmatininkų turnyre – rekordinis dalyvių skaičius

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje įvyko jau tradiciniu tampantis respublikinis vaikų šachmatų turnyras „Suvalkijos pavasaris 2015“. Tai buvo ketvirtas turnyras. Šiemet jame dalyvavo rekordinis sportininkų skaičius – net 149, iš jų – 35 vilkaviškiečiai. Be mūsų rajono atstovų, turnyre kovojo įvairių amžiaus grupių vaikai iš Kauno, Šiaulių, Vilniaus, Plungės, Marijampolės, Alytaus, Ukmergės, Tauragės, Kėdainių ir Jurbarko.

Įrašė: Audrius

Per varžybų atidarymą jauniesiems šachmatininkams šokių programą dovanojo „Aušros“ gimnazijos kolektyvas „Norija“ (vad. Vilija Merčaitienė), koncertavo atlikėjas Marius Kijauskas.

Jauniesiems sportininkams sėdus prie šachmatų lentų, netrūko nei džiaugsmo proveržių, nei nusivylimų ašarų. Daugelį vaikų palaikė juos atlydėję tėvai, kurie ne mažiau emocingai reagavo į savo atžalų žaidimą.
Turnyro nugalėtojai namo grįžo su taurėmis, medaliais ir diplomais. Apdovanoti ir geriausiai bendroje įskaitoje pasirodę vaikai, ir stipriausi Vilkaviškio rajono jaunieji šachmatininkai. Visiems jauniausiems turnyro dalyviams įteikti atminimo diplomai, saldžiosios dovanėlės bei Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ simbolika papuošti žaislai – skydai. Didelė dalis tarp nugalėtojų bei prizininkų nepatekusių vyresnių amžiaus grupių vaikų namo taip pat negrįžo tuščiomis. Jiems irgi įteiktos saldžiosios dovanėlės. Turnyre dalyvavusias mergaites savo rankų darbo papuošalais apdovanojo marijampolietė Jolanta Dumbliauskienė.
Gimusių 2008 m. ir jaunesnių amžiaus grupėje geriausiai iš mūsiškių sekėsi Liepai Čibirkaitei. Ji bendroje įskaitoje tarp mergaičių užėmė trečią vietą, o iš bendraamžių vilkaviškiečių buvo pirma. Tarp mūsų rajono berniukų nugalėjo Titas Grygelaitis, antrą vietą laimėjo Matas Radzevičius, trečią – Simas Šukaitis.

Gimusių 2006–2007 m. grupėje puikiai pasirodė Šarūnas Ašmenskas. Jis bendroje įskaitoje užėmė trečią vietą, o tarp vilkaviškiečių jam nebuvo lygių. Antrą vietą tarp mūsiškių iškovojo Martynas Paškauskas, trečias liko Justas Kružinauskas. Tarp rajono mergaičių nugalėtoja tapo Gytė Čibirkaitė, antrą vietą užėmė Gabrielė Valaitytė, trečią – Vesta Kanclerytė.
Iš gimusių 2004-2005 m. vilkaviškiečių geriausiai sekėsi Aisčiui Jaškūnui. Jis aplenkė antroje vietoje likusį Gustą Aušiūraitį bei trečioje vietoje finišavusį Mykolą Paužą. Tarp mūsų rajono mergaičių lygių nebuvo Austėjai Strakalaitei, Urtei Pangonytei bei Viktorijai Ulevičiūtei.
Pačių vyriausių turnyro dalyvių (gimusių 2000–2003 m.) amžiaus grupėje sėkmingai pasirodė Augustė Jaškūnaitė. Ji ne tik nugalėjo tarp vilkaviškiečių mergaičių, bet ir bendroje įskaitoje užėmė antrą vietą. Iš mūsų rajono berniukų pirmą vietą iškovojo Paulius Ulevičius, antrą – Povilas Dadurka, o trečią – Rokas Pauža.

„Kasmet turnyro lygis kyla. Tai yra vienintelės varžybos, kurias mūsų klubas organizuoja ne tik savo krašto ar aplinkinių rajonų šachmatininkams. Šiemet į turnyrą susirinko daug stiprių sportininkų iš kitų miestų. Nors čia galėjo varžytis tik vaikai, tačiau kai kurie iš jų jau kovoja suaugusiųjų čempionatuose“, – pasakojo turnyrą organizavusio šachmatų klubo „Širvinta“ pirmininkas Stasys Kružinauskas.
Pasak jo, vilkaviškiečiai sportininkai pasirodė neblogai. Kaip perspektyviausius ir daugiausiai potencialo turinčius S. Kružinauskas įvardijo Augustę Jaškūnaitę, Šarūną Ašmenską bei Liepą Čibirkaitę.
„Svečiai buvo labai patenkinti turnyro organizatorių darbu.  Daugelį džiugino ir tai, kad varžybose buvo skaičiuojamas tarptautinis reitingas. Kad turnyras buvo labai aukšto lygio, liudija ir tai, jog pačių vyriausiųjų amžiaus grupėje dalyvavo 32 šachmatininkai, iš kurių net 22 turėjo tarptautinį reitingą“, – įspūdžiais dalijosi  vilkaviškiečių vaikų treneris bei vienas iš turnyro „Suvalkijos pavasaris 2015“ teisėjų Rolandas Martinkus.