Dienos užduotys.

GENS UNA SUMUSVilkaviškio šachmatų klubui Širvinta - 25-eri.

Skelbimai

Spa 29, 2020

Rajono šachmatininkai aktyviai dalyvauja varžybose


Vilkaviškio šachmatininkai toliau aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose, vykstančiose tiek mūsų rajone, tiek kituose Lietuvos miestuose.

 

Įrašė: Dalia
Neįprastos padėtys

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre (VVJC) buvo surengtas jau tradiciniu tampantis „Chess 960“ turnyras UAB „Art Glacio“ taurei laimėti. Šios varžybos neįprastos tuo, kad jose žaidžiama pagal pasaulio čempiono Roberto Džeimso Fišerio šachmatų taisykles. Pagal jas, žaidimo pradžioje visos figūros, išskyrus pėstininkus, išdėstomos atsitiktine tvarka. Yra tik dvi taisyklės: karalius privalo būti tarp bokštų, o rikiai turi stovėti ant skirtingos spalvos langelių. Iš viso laikantis šių taisyklių yra net 960 skirtingų figūrų išdėstymo variantų. Šios taisyklės sukurtos siekiant užkirsti kelią iš anksto išmoktiems žaidėjų pirmiesiems ėjimams.

Minėtose varžybose pagrindinę taurę iškovojo Vilkaviškio sporto mokykloje dirbantis vaikų treneris marijampolietis Rolandas Martinkus. Antroji vieta atiteko taip pat Marijampolės savivaldybės atstovui Matui Norkeliūnui. Trečiojoje vietoje liko vilkaviškietis Stasys Kružinauskas.

Vaikų grupėje iki 12 metų nugalėjo svečias iš Marijampolės Šarūnas Norkeliūnas. Antrąją ir trečiąją vietas pelnė vilkaviškiečiai šachmatininkai Augustė Ovčinikova bei Deimantas Bagdzevičius.

„Tokio tipo varžybos vyksta visai kitaip nei įprastos, tad ir joms pasiruošti yra daug sunkiau. Prisipažinsiu, prieš turnyrą žiūrėjau, kaip kiti šachmatininkai stengiasi išsisukti iš neįprastų padėčių. Tai gal kažkiek ir padėjo pasirengti šioms kovoms“, – teigė R. Martinkus.

Antroji taurė

VVJC įvyko ir dar vienos varžybos – atvirosios rajono savivaldybės žaibo šachmatų pirmenybės. Po atkaklių kovų nugalėtojo taurę iškovojo svečias iš Marijampolės Rimvydas Šumskis. Sidabro medaliu pasipuošė taip pat marijampolietis M. Norkeliūnas, o bronzos – Teodoras Mataitis iš Alytaus rajone esančių Luksnėnų.

Vilkaviškiečių įskaitoje geriausiai pasirodė šachmatų klubo „Širvinta“ pirmininkė Dalia Jaškūnienė, antrąją vietą užėmė Martynas Ignatavičius, trečiąją – Arnas Bikauskas.

„Nors šachmatais žaidžiu jau ne vienus metus, tačiau šįkart iškovota pirmosios vietos taurė bendroje vilkaviškiečių įskaitoje – tik antroji mano kolekcijoje. Maždaug prieš penkerius metus buvau laimėjusi Vilkaviškyje vykusį Tarptautinės moters dienos proga surengtą turnyrą. Moterų įskaitose dažnai pavyksta iškovoti pirmąsias vietas. Kitos spalvos apdovanojimų trofėjų kolekcijoje taip pat yra ne vienas, tačiau dėl bendros įskaitos nugalėtojų vardo konkurentų niekada netrūko“, – pasakojo D. Jaškūnienė.

Šiame turnyre buvo apdovanoti ir geriausiai savo kategorijose pasirodę sportininkai. Savo amžiaus grupėse nugalėtojų vardais džiaugėsi S. Kružinauskas, Airidas Šukvietis, Žygimantas Narušis bei Š. Norkeliūnas. Papildomose vilkaviškiečių kategorijose sėkmė lydėjo Aistį Jaškūną, Karolį Sandą, Tautvydą Narušį bei Kotryną Tumosaitę.

Iš karto po šių varžybų Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ atstovai išskubėjo į Ukmergės rajone esančius Taujėnus, kuriuose dalyvavo Lietuvos komandinėse greitųjų šachmatų pirmenybėse. Mūsų rajonui šiose varžybose atstovavo D. Jaškūnienė, Areta Jaškūnaitė, Audrius Balanda bei Rasa Čibirkienė. Geriausiai iš mūsiškių pasirodė A. Balanda, surinkęs 5 iš 7 galimų taškų.

Pirmos tarp vyresnių

Vilkaviškiečiai sėkmingai dalyvauja ne tik mūsų rajone rengiamose varžybose. Štai Birštone vykusiame šio miesto taurės turnyre A. Ovčinikova aštuoniolikmečių grupėje iškovojo pirmąją vietą, o moterų įskaitoje liko trečia. Įdomu tai, kad Augustei – vos 10 metų. Puikiai pasirodė ir jos bendraamžė Laura Maurutytė, tarp aštuoniolikmečių likusi antra, o moterų įskaitoje finišavusi ketvirtoje pozicijoje.

„Šios dvi sportininkės – vienos perspektyviausių rajone. Jos nuolat kovoja dėl pačių aukščiausių prizinių vietų visur, kur tik dalyvauja“, – teigė mergaičių treneris R. Martinkus.

Neblogai Birštone pasirodė ir dar vienas vilkaviškietis D. Bagdzevičius. Vienuolikmečių grupėje jis liko greta prizininkų pakylos ir užėmė ketvirtąją vietą.

Stovykloje – ne tik šachmatai

Rajono šachmatininkai randa laiko ir pramogoms – jie dalyvavo kasmetinėje stovykloje, kuri šiais metais vyko Gudeliuose esančioje kaimo turizmo sodyboje. Ši stovykla skirta ne tik žaidėjams. Joje buvo laukiami šio sporto entuziastai su šeimomis, tad ir programa buvo orientuota ne vien į šachmatininkus.

Stovyklos metu susirinkusieji dalyvavo įvairiose linksmose rungtyse. Jiems teko su didžiųjų šachmatų žirgo figūra įveikti slalomo rungtį, ant akių užsidėjusiems suvirintojo skydelį mėtyti strėlytes į taikinį, į pripūstos padangos vidurį pataikyti skirtingų formų ir dydžių kamuoliais, didžiojoje šachmatų lentoje pastebėti klaidingą figūrų išdėstymą bei varžytis tinklinio aikštėje.

Vakarui įsibėgėjus buvo surengtas ir jau tradicija tapęs naktinis šachmatų turnyras „Laimės žiburys“. Šiemet jo nugalėtoja tapo D. Jaškūnienė.

Kviečia supermėgėjus

Kai kuriose rajone vykstančiose šachmatų klubo „Širvinta“ organizuojamose varžybose dalyvaujantys žaidėjai kovoja ne tik dėl medalių, bet ir renka įskaitinius taškus. Jie bus reikalingi, norint patekti į lapkritį vyksiančias „Čempionų karūnos“ varžybas. Įprastai čia susirenka 8 pajėgiausi (surinkę daugiausiai reitingo taškų) rajono šachmatininkai, kurie tarpusavyje išsiaiškina geriausią metų sportininką. Nugalėtoju gali tapti tik Vilkaviškio rajono gyventojas.

Varžybos rajone organizuojamos ne tik nuolat šį žaidimą žaidžiantiems asmenims. Jau spalio 17 d., 11 val., VVJC patalpose vyks „Supermėgėjų“ vardu pavadintas turnyras.

„Kviečiame dalyvauti tuos, kurie galbūt žaidžia tik prie kompiuterio namuose arba žaidė vaikystėje, tačiau dabar to nedaro. Tai – mėgėjų turnyras. Pavasarį surengtose tokio tipo varžybose pamatėme, kad rajone tokių žmonių tikrai yra nemažai. Tuomet į turnyrą atvyko 20 dalyvių“, – pasakojo D. Jaškūnienė.

Straipsniai

Spa 29, 2020
Įrašė: Dalia

Vilkaviškio šachmatininkai toliau aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose, vykstančiose tiek mūsų rajone, tiek kituose Lietuvos miestuose.

 

Puslapis 1 iš 4  > >>

Rgp 10, 2020
Įrašė: Dalia

Vilkaviškyje paminėta Tarptautinė šachmatų diena. Šia proga įvyko greitųjų šachmatų turnyras, skirtas Vilkaviškio seniūno taurei laimėti.

 

Puslapis 1 iš 4  > >>

Geg 24, 2020
Įrašė: Audrius

Nors dėl koronaviruso pandemijos paralyžiuotas beveik visas sporto pasaulis, tačiau pasitaiko ir išimčių. Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ iniciatyva surengtos atvirosios rajono savivaldybės žaibo šachmatų pirmenybės internetu.

 

Puslapis 1 iš 4  > >>

Kov 21, 2020
Įrašė: Dalia

Vilkaviškio kultūros centre įvyko pirmasis Supermėgėjų greitųjų šachmatų turnyras. Į jį buvo kviečiami tie, kurie kadaise žaidė ir galbūt dabar žaidžia šį žaidimą prie kompiuterio namuose, bet nedalyvauja oficialiose varžybose.

 

Puslapis 1 iš 4  > >>