Dienos užduotys.

GENS UNA SUMUSDėl Lietuvoje susiklosčiusios ypatingos situacijos (COVID-19), renginiai perkeliami !!!

Skelbimai

Kov 21, 2020

Prie šachmatų lentos Supermėgėjai


Vilkaviškio kultūros centre įvyko pirmasis Supermėgėjų greitųjų šachmatų turnyras. Į jį buvo kviečiami tie, kurie kadaise žaidė ir galbūt dabar žaidžia šį žaidimą prie kompiuterio namuose, bet nedalyvauja oficialiose varžybose.

 

Įrašė: Dalia

Ne visi išdrįsta

Į pirmą kartą Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ narių surengtas tokio tipo varžybas susirinko 20 dalyvių. Jauniausiam iš jų buvo 25 m., vyriausiam – 81 m. Toks gausus atvykusiųjų kiekis organizatorius maloniai nustebino, nes mūsų rajone net nėra tiek aktyviai žaidžiančių suaugusiųjų.

Į šį turnyrą susirinko šachmatų mėgėjai kone iš viso rajono. Vieni atėjo patys, panorę išbandyti savo jėgas, antrus atsivedė šachmatų treniruotes lankantys jų vaikai, treti prikalbino kartu ateiti savo brolius, seseris, sutuoktinius ar net uošvius.

Dalyviai tarpusavyje varžėsi septynių ratų sistema. Visoms partijoms buvo skiriama po 15 minučių, pridedant po 5 papildomas sekundes už kiekvieną ėjimą. Turnyro teisėjai į kai kuriuos dalyvių neleistinus ėjimus ir klaidas stengėsi žiūrėti pro pirštus, todėl žaidėjų nekaustė jokia įtampa.

„Buvo smagu stebėti žaidžiančiuosius. Kai kurie iš jų net nežinojo, kad šachmatų partija gali pasibaigti lygiosiomis“, – šypsojosi klubo „Širvinta“ pirmininkė Dalia Jaškūnienė.

Ji pasakojo, kad idėja surengti Supermėgėjams skirtą turnyrą gimė atsitiktinai. Anksčiau į rajone vykstančias oficialias varžybas kartais ateidavo iki tol nematyti žaidėjai, tačiau po kelių pralaimėjimų jie daugiau negrįždavo.

„Supratome, kad norinčių, tačiau nedrįstančių žaisti šachmatininkų gali būti ir daugiau. Reikia pripažinti, kad net treniruotes lankantys vaikai dažniausiai turi daugiau galimybių laimėti nei tie, kurie kadaise žaidė, tačiau dabar to reguliariai nedaro. Nusprendėme, kad reikia surengti turnyrą būtent tokiems žmonėms. Aš pati patyriau, kaip sunku po ilgos pertraukos grįžti prie lentos. Šachmatais aktyviai žaidžiau iki dvyliktos klasės, tačiau po to daugiau nei 20 metų buvau užmiršusi šį sportą. Kai vėl pabandžiau, supratau, kad nieko nemoku. Teko iš naujo prisiminti visus pagrindinius niuansus“, – pasakojo D. Jaškūnienė.Viršijo lūkesčius

Supermėgėjams skirtame turnyre geriausiai sekėsi visas 7 partijas laimėjusiam Gintarui Mickevičiui. Jis ir tapo absoliučios įskaitos nugalėtoju. Gintaras aukso medalį iškovojo ir 50–65 metų amžiaus grupėje. Antrą vietą šioje grupėje pelnė Gintaras Striokas, trečią – Aurelijus Aleksa.

Jaunesnių dalyvių, iki 50 metų, amžiaus grupėje nepralenkiami buvo Vytautas Striokas, Darius Vasiliauskas bei Saulius Čepulis. Tarp pačių vyriausiųjų, tų, kuriems yra per 65 metus, nugalėtoju tapo Algirdas Kilikevičius, aplenkęs Vladą Gorskį.

Moterų iki 50 metų grupėje čempione tapo Edita Ovčinikova, o tarp vyresnių nugalėjo Laima Kazlienė.„Šis turnyras tikrai viršijo visų lūkesčius. Tikimės, kad kitas panašias varžybas pavyks surengti jau rudenį, o norinčių jose išbandyti savo jėgas bus dar daugiau. Turime minčių mėgėjams surengti ir ilgesnį standartinių šachmatų turnyrą, kuris tęstųsi apie pusę metų. Dalyviams per mėnesį tektų sužaisti po 1–2 susitikimus“, – ateities planus vardijo D. Jaškūnienė.

 

Andrius GRYGELAITIS

 

Straipsniai

Sau 5, 2021
Įrašė: Dalia

Spalvingas kalėdinių eglučių sambūris Vilkaviškio centre šiemet jau trečią kartą pradžiugino žmonių širdis ir akis. Jo kūrėjai buvo įvertinti virtualiame Savivaldybės administracijos organizuotame renginyje.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Grd 20, 2020
Įrašė: Dalia

Praėjusią savaitę Vilkaviškio šachmatų klubas „Širvinta“ paminėjo 25-erių metų sukaktį. Vienu metu atrodė, kad Kęstučio Dambravos įkurtam klubui nelemta toliau gyvuoti, tačiau maždaug prieš dešimtmetį kelių entuziastų dėka „Širvinta“ vėl ėmė burti šios sporto šakos atstovus.

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Lap 26, 2020
Įrašė: Dalia

Koronavirusas griauna daugelio sportininkų planus. Tarp jų – ir šachmatininkų. Pastarieji nuo įprasto žaidimo jau perėjo prie nuotolinių kovų internete.

 

 

Puslapis 1 iš 2  > >>

Spa 29, 2020
Įrašė: Dalia

Vilkaviškio šachmatininkai toliau aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose, vykstančiose tiek mūsų rajone, tiek kituose Lietuvos miestuose.

 

Puslapis 1 iš 2  > >>